در ابتدا این سوال پیش می آید بهترین روش ارسال و حمل اثاث منزل به شهرهای ترکیه بطور مثال به استانبول چیست و به چه روشی بایستی برای حمل اقدام نماییم.
روشهای حمل بار به اقصی نقاط دنیا بسته به نوع و تناژ بار، موقعیت جغرافیایی مقصد، فاصله با مبدا و پورتهای مختلف باری مقصد مورد نظر متفاوت است.
برای ارسال لوازم منزل به شهرهای مختلف ترکیه مانند استانبول، باتوجه به موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه که از همسایگان مرزی ایران می باشد، و با توجه به وجود راههای جاده ای فراوان، بهترین روش حمل بار "حمل جاده ای" و یا "ارسال هوایی" می باشد.
برای انتخاب یکی از دو روش بالا به نوع و حجم بار و قوانین گمرکی در رویه های ارسال جاده ای و هوایی توجه نموده و مناسب ترین روش را انتخاب می نماییم.
بعد از انتخاب روش حمل، جهت بررسی هزینه حمل اقدام می نماییم.
بدین جهت برای بررسی هزینه حمل با شرکت های حمل و نقل بین المللی تماس گرفته و با اعلام مشخصات بار (مبدا، مقصد، نوع اقلام، حجم و وزن بار، نوع بسته بندی و زمان ارسال) از میزان هزینه حمل بارمطلع می شویم.
ما در شرکت حمل و نقل بین المللی راهگشا کالا می توانیم جهت حمل لوازم منزل شما به تمام نقاط یاری رسانتان بوده و با ارائه بهترین خدمات و با کمترین هزینه در خدمت همه مشتریان گرامی هستیم.
بعد از اطلاع از کرایه حمل و عقد قرارداد با یک شرکت حمل، شروع به بسته بندی اثاث منزل می نماییم.
لیستی از نوع و تعداد کالای مورد حمل آماده نموده و جهت انجام تشرفات گمرکی با یک ترخیصکار ارتباط برقرار می نماییم.

ما در شرکت حمل و نقل بین المللی راه گشا کالا در زمینه ترخیص بار نیز می توانیم با همکاری همکاران مربوطه در انجام مراحل ترخیص کالا نیز یاری رسان شما گرامیان باشیم.بعد از بسته بندی لوازم و هماهنگی با شرکت حمل جهت انجام بارگیری، تریلی در موعد مقرر جهت انجام بارگیری به آدرس مشخص ارسال گردیده و پس از اتمام بارگیری جهت پلمپ و ترخیص به پایانه گمرکی مدنظر حرکت می نماید. پس از انجام تشریفات گمرکی و پلمپ بار، تریلی به سمت مرز عبوری مشخص حرکت نموده و با گذر از مرز و انجام بازرسی های به سمت گمرک مقصد در کشور ترکیه حرکت می نماید.
تریلی پس از رسید به گمرک مقصد و ترخیص کالا در کشور مقصد بار را در محلی که از قبل با شرکت حمل و نقل هماهنگ شده بار را به گیرنده تحویل می دهد.

ارسال منزل به ترکیه چقدر طول می‌کشد؟
مدت ‌زمان حمل اسباب و اثاثیه منزل به ترکیه به موارد مختلفی بستگی دارد. به‌طورکلی ارسال به صورت هوایی مدت ‌زمان کمتری طول خواهد کشید و سریع‌تر می‌توانید لوازم خود را در ترکیه دریافت کنید. البته اگر در شهرستان زندگی می‌کنید در هر صورت باید مدت ‌زمان ارسال بار از شهرستان به تهران، انجام مراحل گمرکی و بارگیری در هواپیما را در نظر بگیرید. اگر مشاور خوبی در این زمینه داشته باشید ممکن است در مدت‌زمان کوتاهی کمتر از یک هفته کارهای موردنیاز برای ارسال و دریافت وسایل شما انجام شود. در روش زمینی باید مدت‌زمان بیشتری منتظر بمانید ولی در مجموع در کمتر از دو هفته می‌توانید لوازم خود را تحویل بگیرید.

قبل از اسباب کشی به ترکیه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
اکثر شرکت‌های سرویس‌دهنده ارسال اسباب و اثاثیه منزل به کشورهای اطراف مانند ترکیه، وظیفه بسته‌بندی درست وسایل شما را نیز بر عهده می‌گیرند. استفاده از جعبه‌های حمل بار، بسته‌بندی مناسب لوازم و استفاده از ضربه‌گیرها اهمیت بسیار زیادی دارد. فرقی نمی‌کند که روش زمینی یا هوایی را برای حمل اسباب منزل به ترکیه انتخاب کرده باشید. در هر صورت، امکان آسیب رسیدن به لوازم شما در طول این جابه‌جایی وجود خواهد داشت. بنابراین حتماً از بیمه شدن وسایل خود مطمئن شوید.

در نهایت باید از تمام لوازم خود یک لیست تهیه کنید تا در هنگام دریافت در گمرک ترکیه این لیست را به صورت ترجمه ‌شده به گمرک ارائه کنید. همچنین فراموش نکنید که لوازم باید در جعبه‌های چوبی خاصی بسته‌بندی ‌شده باشند و حتی گواهینامه‌های معتبر بین‌ المللی نیز برای آن‌ها صادر شود تا در هنگام دریافت در ترکیه منجر به جریمه سنگین نشود. یک مشاور حرفه‌ای آشنا به قوانین ترکیه می‌تواند به شما در این زمینه به شما کمک کند.

برای آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی راه گشاکالا تماس بگیرید.
همراه و واتساپ: 09155139662 - 09129439638
دفتر: 77 - 38768176-051