حمل محموله های فوق سنگین و ترافیکی با بوژی

حمل بار با بوژی جهت ارسال محموله های فوق سنگین، ترافیکی و حجیم از جمله خدمات باربری تخصصی در زمینه حمل و نقل است. بوژی ها که ممکن است آنها با نام تریلی های هزار چرخ بشناسید به راحتی میتوانند سنگین ترین بارها را حمل کنند. برای حمل بار هایی که وزنشان 60 و نهایتا 80 تن است از انواع کمرشکن ها استفاده میشوند که کمر شکن ها نیز جزو ماشین های باری سنگین و پرقدرت هستند اما اگر بار و محموله را نتوان با کمرشکن حمل کرد باید از بوژی ها استفاده کرد، در واقع بوژی آخرین گزینه باربری برای محموله های فوق سنگین و حجیم است و از پس حمل هر نوع باری برمی آید.

بوژی چیست؟

بوژی ها یا همان 1000 چرخ ها هستند که عدد 1000 اشاره به تعدادچرخ های آنها دارد که البته یک اغراق هست و تعداد چرخ های بوژی 1000 تا نیست بلکه میتوان تعداد محور های بوژی را متناسب با وزن و ابعاد بار تغییر داد و کم و زیاد کرد، بوژی تخصصی ترین ماشین های باری هستند که تنها برای حمل محموله های خاص و فوق سنگین که توسط تریلی و یا کمرشکن ها نمیتوان آنها را حمل کرد، مورد استفاده قرار میگیرد.

جالب است بدانید که بوژی از ریشه بوژ به معنی سنگین و گران است.

کشنده بوژی

کشنده بوژی ها با توجه به تعداد زیاد چرخ هایشان از توزیع بار خوبی برخوردار هستند به طوری که به راحتی و بدون هیچ فشاری میتوانند در جاده و حتی پیچ ها حرکت کنند و همچنین کشنده های بوژی ها از نظر شکل ظاهری شبیه به تریلی کفی و کمرشکن ها است اما تعداد محور های آن خیلی بیشتر است و می توان تعداد آنها را تغییر داد.

بوژی بیشتر برای حمل بارهایی همچون:

 • تجهیزات نظامی
 • کشتی و زیردریایی
 • لوازم نیروگاهی
 • توربین ها
 • ترانسفورماتورها

- خانه های پیش ساخته قابل جابه جایی که از نظر ابعاد بسیار بزرگ بوده و وزن بالایی دارند مورد استفاده قرار میگیرد که ما در مجموعه جهان پیمان بار همواره در تلاشیم تا کمترین کرایه را برای حمل بار با بوژی فراهم آوریم.

خدمات باربری با بوژی برای حمل انواع بار و محموله های ترافیکی را در سریع ترین زمان ممکن از شرکت حمل و نقل بین المللی راه گشاکالا بخواهید.

اسکورت بوژی

یکی از مواردی که در حمل بار با بوژی و به خصوص حمل محمول های ترافیکی با بوژی باید به آن توجه کرد این است که این بار ها نیاز به اسکورت دارند یا خیر؟

اسکورت در واقع تعدادی خودرو سواری یا وانت هستند که در عقب، جلو و طرفین بوژی ها حرکت میکنند تا علاوه بر این که راه را برای آن فراهم کنند، مانع از برخورد و نزدیک شدن دیگر وسایل نقلیه به بوژی شوند که این برای امنیت جاده و راه لازم و ضروری است.

بنابراین اسکورت بوژی برای بارهایی مورد نیاز است که ابعاد بزرگی دارند و اصطلاحا ترافیکی هستند.

حمل انواع بار با بوژی

شرکت حمل و نقل جهان پیمان بار به عنوان معتبرترین باربری در تهران تا به امروز بار ها و محموله های مختلفی را با بوژی به سراسر ایران ارسال کرده است که از جمله بار های حمل شده با بوژی توسط شرکت راه گشا کالا میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • حمل سنگ معدن با بوژی
 • حمل تانکر با بوژی
 • حمل انواع بار های ترافیکی با بوژی
 • حمل سازه های فلزی غول پیکر با بوژی
 • حمل لوازم نیروگاهی با بوژی
 • علاوه بر موارد بالا هرکالایی که وزن آن زیاد باشد و نتوان آن را با تریلی و کمرشکن حمل نمود، با بوژی حمل میشود.

تفاوت بوژی با کمرشکن

بوژی و کمرشکن هر دو از جمله ماشین های باری فوق سنگین هستند که برای جابه جایی محموله های سنگین و ترافیکی مورد استفاده قرار میگیرد.

هر باری که با تریلی های 18 چرخ نتوان جابه جا کرد باید با کمرشکن یا بوژی حمل کرد و لازم به ذکر است که بوژی آخرین گزینه برای حمل بار های فوق سنگین به صورت زمینی است و تفاوت آن با کمرشکن در تعداد محور ها یا همان چرخ های آن است

کمرشکن تعداد محور هایش محدود بوده و معمولا به صورت 2 ، 3 و 4 محور موجود می باشد که برای حمل کالا تا حداکثر 36 تن مناسب است. اما در بوژی با توجه به این که تعداد محور هایش قابلیت افزایش دارد هیچ محدودیتی از نظر وزن بار ندارد و در صورت بارگیری درست و اصولی توانایی حمل هرگونه باری را دارا می باشد .

برای آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی راه گشاکالا تماس بگیرید.

همراه و واتساپ: 09155139662 - 09129439638

دفتر: 77-38768176-051