آهن و فولاد از مهم‌ترین مواد اولیه در صنایع متعدد از جمله ساختمان‌سازی، خودروسازی، کشتی‌سازی و معادن به شمار می‌رود. هرچند ایران یکی از تولیدکنندگان بزرگ آهن و فولاد در دنیا محسوب می‌شود، اما واردات این مواد به ایران هنوز پابرجا است. شرکت‌ها و صنایع گوناگون برای حمل و نقل آهن و فولاد از سایر کشورهای دنیا به ایران به خدمات ویژه‌ای نیاز دارند. اگر شما نیز به‌دنبال شرکتی برای انجام کارهای واردات آهن و فولاد هستید، راه گشا کالا بهترین انتخاب برای شما محسوب می‌شود.

حمل و نقل آهن آلات بسته به ویژگی و قابلیتهای جغرافیایی هم کشور به روشهای مختلفی انجام می شود.

حمل و نقل جاده ای

یکی از گسترده ترین روش های حمل و نقل آهن آلات استفاده از حمل و نقل جاده ای است که به وسیله ی ماشینالات سنگین و سبک انجام می شود. این نوع حمل و نقل با سرعت بیشتری انجام میشود و به دلیل وجود راه های میانبر زمان رسیدن بار به مقصد کوتاه تر می شود. اما بزرگترین ایراد این نوع روش داشتن محدودیت در میزان حمل آهن آلات است.

حمل و نقل ریلی

یکی از راه های مناسب برای حمل و نقل آهن آلات استفاده از روش ریلی است. از مزایای این روش می توان به کاهش هزینه ها، کاهش آلودگی هوا، بارگیری و تخلیه آسان، سرعت بالا، کاهش مصرف سوخت، کاهش توقف در مسیر و کاهش خسارت های مالی اشاره کرد.

حمل و نقل ترکیبی

این روش؛ ترکیبی از حمل و نقل جاده ای و ریلی می باشد. امروزه حمل و نقل ترکیبی به دلیل دارا بودن مزایای هر دو روش ریلی و جاده ای با تغییر در ساختار وسایل نقلیه و نوع بسته بندی کالاها ، هزینه و زمان سفر را کاهش داده و ایمنی و راحتی در حمل ونقل را فراهم می کند.

حمل و نقل کانتینری

حمل و نقل کانتینری جایگاه ویژه ای در حمل بار بین المللی دارد. که از طریق دریا به وسیله ی کشتی انجام می شود. از مزایای این روش می توان به سهولت در بارگیری و تخلیه بار ،کوتاه بودن زمان حمل، وجود ایمنی برای بار ، کاهش هزینه ها ، انتقال حجم بالایی از کالا در یک کانتینر و کاهش بار ترافیکی جاده اشاره کرد.

از این روش برای حمل و نقل بین المللی آهن آلات و ارسال بار به نقاط مختلف دنیا استفاده می شود. گفتنی است این روش نیازمند سرمایه گذاری بالایی است و وابسته به قوانین بین المللی است.

عوامل موثر در روش های باربری آهن آلات

عوامل مختلفی بر باربری آهن آلات تاثیر گذارند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-  نوع بار

-  میزان بار

-  میزان ظرفیت ماشین

-  مسافت جابه جایی

توجه به مسافت در انتخاب ماشین باربری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا برای حمل کالا در مسافت های طولانی بار باید از باد و باران وسایر خطرات احتمالی به خوبی محافظت شود.

حمل و نقل و جابه جایی آهن آلات امر بسیار مهمی است و علاوه بر تجربه به دانش و تخصص کافی نیاز دارد، بنابراین توصیه شرکت حمل و نقل بین المللی راه گشا کالا به شما خریداران محترم اینکه در انتخاب روش، نوع ماشین و شرکت باربری دقت کافی را داشته باشید.

برای آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی راه گشاکالا تماس بگیرید.

همراه و واتساپ: 09155139662-09129439638

دفتر: 77-38768176-051