مشهد، رضا شهر، بلوار رضوی، بین رضوی 8 و 10، پلاک 138
info@rahgoshakala.com
985138786177+
استعلام قیمت

حمل و نقل ریلی

شرکت راهگشا کالا در زمینه‌ی حمل و نقل ریلی با توجه به امکانات موجود و در حال گسترش خود و بر اساس توافقنامه‌های منعقده، کلیه‌ی خدمات مربوط به حمل انواع کالاهای صادراتی، وارداتی و را از ایستگاه‌ها و مبادی مرزی کشور به خصوص با دارا بودن نماینده فعال در ایستگاه مطهری مشهد و ایستگاه سرخس به کلیه‌ی ایستگاه‌های راه آهن کشورهای آسیای میانه، روسیه، اکراین را برابر تعرفه انجام می دهد.

تجارت امروزه بین کشورهای متعددی صورت می‌گیرد و البته برای انتقال مسافر نیز از روش‌های حمل و نقل مختلفی استفاده می‌کنند. انتخاب روش حمل و نقل به قوانین بین دو کشور، قوانین بین‌الملل و همچنین شرایط حاکم بستگی دارد. 

حمل و نقل ریلی یکی از روش‌های مناسب و ایمن است. اما با حمل و نقل بین‌المللی ریلی آشنا هستید؟ آیا می‌دانید حمل و نقل ریلی دارای چه شرایط و قوانینی است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر بد نیست با سایت حمل و نقل بین المللی راه گشا کالا همراه شوید تا در رابطه با این روش مناسب اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

حمل و نقل ریلی


قطعاً که انتخاب یک روش حمل و نقل مناسب به عنوان موضوع مهم و اساسی است که در این حیطه مطرح می‌شود. استفاده از روش‌های مختلف حمل و نقل به شرایط و قوانین بستگی دارد: اما چنانچه شرایط و قوانین اجازه می‌دهد، پس قطعاً حمل و نقل ریلی می‌تواند بهترین و مقرون به صرفه‌ترین روش حمل و نقل بین المللی باشد. 

این سیستم حمل و نقل بین المللی پرطرفدار با پیشرفت تمدن و تکنولوژی روی کار آمد، از طرفی روی تجارت کشورها و حتی بین‌المللی این روش تاثیر بسیار زیادی داشت. البته که برای انتخاب این روش بایستی از قبل مقصد، مبدا، قوانین بین‌الملل، قوانین کشورها، خطرات، مزایا و حتی ارزش محموله در نظر گرفته شود. حتی هزینه‌ها، تعرفه و زمان نیز در این روش مهم هستند. قطعاً کاربرانی که به دنبال روش حمل و نقل مقرون به صرفه‌ای هستند، از این روش در صورت مجاز بودن استفاده می‌کنند.

مزایای روش حمل و نقل ریلی


همانگونه که اشاره شد، روش حمل و نقل ریلی یکی از کارآمدترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‌های بین‌المللی است. جدا از جابجایی مسافرین حتی برای جابجایی محموله و به منظور تجارت نیز از این روش استفاده می‌کنند. قطعاً پارامترهای بسیار زیادی وجود دارند که به عنوان مزایای این روش باعث جلب توجه کاربران می‌شود و برخی از آنها عبارتند از:
• روش حمل و نقل بین‌المللی ریلی یک روش کاملاً اقتصادی و کم تعرفه است.
• قطعاً امنیت کالا بسیار مورد توجه قرار دارد و در این روش  امنیت محموله بیشتر خواهد بود.
• ظرفیت در حمل و نقل ریلی بیشتر از حمل و نقل جاده‌ای و هوایی خواهد بود.
• ترافیک‌های جاده‌ای و میزان تصادفات نیز به حداقل می‌رسد.
• قطار توانایی حمل بار بالاتری داشته و از طرفی هزینه‌ها نیز کمتر است.

چگونگی حمل و نقل ریلی


قطعاً شما هم دوست دارید بدانید که این روش حمل و نقل بین المللی چگونه انجام می‌شود؟ بد نیست بدانید به منظور جابجایی کالا از واگن‌های مخصوصی استفاده می‌شود که هر یک دارای ویژگی‌های خاصی هستند.
• واگن‌های مسطح نمونه‌ای از انواع واگن هستند که معمولاً برای حمل و نقل ماشین آلات و همچنین دستگاه‌های سنگین با طول زیاد از آنها استفاده می‌شود.
• واگن‌های مسقف نیز به منظور حمل و نقل کالاهایی که به نور خورشید، اکسیژن و رطوبت خساس هستند، استفاده می‌شود. 

بسیاری از کالاها بایستی در فضای بسته قرار بگیرند: از این رو از واگن‌های مسقف استفاده می‌کنند که درب آنها نیز پلمپ می‌گردد.
• واگن‌های لبه کوتاه و لبه بلند نیز به منظور حمل و نقل آهن، مصالح ساختمانی، مواد معدنی، مواد صنعتی و غیره هستند.
• واگن‌های یخچالی را نیز برای حمل و نقل سبزیجات، لبنیات و بیشتر مواد غذایی و فاسد شدنی استفاده می‌کنند. این واگن‌ها مجهز به سیستم‌های خنک کننده بسیار قوی و پیشرفته هستند که درجه حرارت آنها در طول مسیر به صورت خودکار تنظیم می‌شود و هیچ نگرانی از بابت فاسد شدن کالاها نیست.


این شرکت با در اختیار داشتن واگن های مسقف، لبه بلند، لبه کوتاه، مسطح، فله بر و مخزندار یکی از شرکت های مطرح و موثر در زمینه حمل و نقل ریلی بار درکشور است که می تواند با ارتباطات قوی خود بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. همچنین به وسیله قطار باربری انواع خدمات متنوع ریلی در تمامی کریدورهای ایران جهت واردات و صادرات ارائه مینماید، از جمله مقاصد ریلی این شرکت آسیای میانه (ازبکستان، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان)، کشورهای حوزه قفقاز (آذربایجان، ارمنستان، گرجستان). افغانستان، پاکستان، ترکیه، سوریه، روسیه، چین و همچنین کشورهای اروپای شرقی و غربی می باشد.

شرکت راهگشا کالا آمادگی انعقاد قراردادهای حمل ریلی از مبدا ایران به کشورهای (CIS) و بالعکس با تضمین تامین انواع واگن مورد نیاز را دارد. صاحبان کالا می‌توانند برای صادرات، واردات و ترانزیت محصولات‌شان به‌صورت دراز مدت و بدون وقفه، برنامه‌ریزی نموده و با اطمینان خاطر نسبت به انعقاد قرارداد بین‌المللی اقدام نمایند. شما میتوانید فقط با یک تماس اطلاعات دقیق و نرخ های به روز و رقابتی را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

نتیجه گیری
حمل و نقل ریلی به عنوان یکی از روش‌های حمل و نقل بین‌المللی محسوب می‌شود. در این روش قوانین و شرایط بسیار زیادی حاکم است که باید به تبعیت از تک تک آنها از این روش بین‌المللی استفاده نمود. البته نمی‌توان برای تجارت با هر کشوری از این روش حمل و نقل استفاده کرد. قطعاً که مسافت، شرایط و قوانین روش حمل و نقل را تعیین می‌کنند.

 البته این روش نیز مزایا و حتی معایب خاص خود را دارد. چنانچه به دنبال حمل و نقل ریلی هستید، می‌خواهید با کمترین هزینه از این روش استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه سایت حمل و نقل بین المللی راه‌ گشا کالا تماس بگیرید.


شماره های تماس: 09129439638   –   05138786177
ایمیل : info@rahgoshakala.com