یکی از مهمترین مواد غذایی که همیشه در سفره های ما ایرانی ها و خیلی از کشورهای دیگر وجود دارد، برنج است. به همین علت برنج به یکی از مهمترین اقلام وارداتی است. در ایران و مخصوصا در نواحی شمالی کشور مانند گیلان و مازندران انواع برنج کشت میشود، اما این میزان محصول حاصله به اندازه ای نیست که بتواند نیازهای کشور را تامین نماید. علاوه بر این معمولا قیمت برنج های وارداتی به نسبت برنج های داخلی، خیلی کمتر است و مردم به همین دلیل برای مصارف روزانه ی خود به این نوع برنج ها روی می آورند.

برنج های وارداتی معمولا از کشورهای هند، پاکستان و تایلند وارد می شوند و خیلی از شرکت های داخلی این برنج ها را با تناژ خیلی بالا، خریداری کرده و در بسته بندی های مختلف روانه ی بازار می کنند. باید بدانید که تجارت برنج به همین آسانی ها نیست و مخصوصا در سال های اخیر، دستخوش مشکلات فراوانی شده که این مشکلات دامن گیر تمامی تاجران بزرگ و کوچک برنج در ایران نیز شده است.

برنج مانند گندم به عنوان غذای اصلی مردم جهان به شمار می رود و مصرف این ماده غذایی هر ساله افزایش می یابد. ایران یکی از کشور های اصلی تولید کننده برنج در جهان می باشد. کیفیت برنج تولید شده در ایران بسیار بالا است و کمبود هایی که در چند سال گذشته اتفاق افتاده به دلیل خشکسالی ها و عدم مدیریت صحیح بوده است. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

واردات برنج پاکستانی

واردات برنج پاکستانی در کنار برنج هندی، یکی از معمول ترین روش های تامین برنج برای مصارف داخلی می باشد. برنج پاکستانی دارای دانه های بلندی است و معمولا برای طبخ انواع غذاهای پاکستانی مورد استفاده قرار می گیرد. این برنج دارای عطر و طعم نسبتا خوبی است و به خوبی ری می کند و بیشترین شباهت را به برنج ایرانی دارد.

واردات برنج پاکستانی مانند واردات هر کالای دیگری شرایط و ضوابط خاص خودش را دارد که مطابق با تمامی مقررات واردات و صادرات جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد.  در پروسه ی واردات برنج یکی از ملزومات ترخیص این مدل محموله ها، دریافت مجوز ترخیص از دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار و انتخاب شناسه انبارهای مجاز از سامانه جامع انبار می باشد.


واردات برنج هندی

محصولات کشاورزی، صنعتی و معدنی بیشترین تولیدات کشور هند را شامل می شوند. در زمینه ی محصولات کشاورزی محصولاتی مانند برنج، گندم و دانه‌های روغنی بخش بزرگ صادرات را شامل می شود. برنج هندی یکی از معروف ترین برنج های موجود در بازار است که در بسته بندی شرکت های مختلف می توانید آن ها را مشاهده نمایید. برنج هندی پخت آسانی دارد و دانه بلند است و به نسبت برنج پاکستانی، طرفداران بیشتری را در بازار برنج به خود اختصاص داده است. با توجه به نوع حمل و نقل برای واردات برنج هندی، معمولا بندرعباس یکی از بهترین بنادر برای دریافت محموله و ترخیص آن محسوب می شود.

برای آگاهی بیشتر و جهت دریافت مشاوره و قیمت حمل با کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی راهگشاکالا تماس بگیرید.

همراه و واتساپ: 09155139662-09129439638

دفتر: 77-38768176-051