مشهد، رضا شهر، بلوار رضوی، بین رضوی 8 و 10، پلاک 138
info@rahgoshakala.com
09129439638
استعلام قیمت

بایگانی نوشته‌ها


ثبت سفارش بازرگانی

ثبت سفارش بازرگانی

ثبت سفارش نوعی مجوز ورود برای کالاهای خارجی خریداری شده است که در سیستم وزارت بازرگانی ثبت می شود. بر این اساس دریافت پیش فاکتور از فروشنده و ثبت سفارش از مراحل اولیه واردات کالاست. مجوز ثبت سفارش فایلی است که توسط سازمان توسعه تجارت ایران صادر می‌شود و روی آن شماره هشت رقمی مجوز ‌ و تاریخ مجوز ثبت سفارش همراه شماره و تاریخ پروفرما و نام شرکت متقاضی که می‌تواند شرکت وارد‌کننده باشد، درج می‌شود.

استاندارد کردن کالا

استاندارد کردن کالا

استاندارد کردن کالا به دو مفهوم زیر به کار می رود:1- در تجارت به معنای استاندارد کردن کالا ها از نظر اندازه، شکل، رنگ، خواص فیزیکی و خواص شیمیایی به کار می روددر خرید از استاندارد به مفهوم فوق استفاده می شود. 2- کاربرد استاندارد از نظر مدیریتی می باشد که غالبا استاندارد کردن مدیریتی نامیده می شود. که در مورد استاندارد کردن رویه های عملیاتی و سیستم ها بحث می کند. هدف استاندارد کاهش انواع مختلف کالاها و اندازه های محصولات و توجه به نوع مخصوصی از کالاها است که دارای حداکثر کیفیت لازم باشد.

استریپ و استافینگ چیست

استریپ و استافینگ چیست

Strip یعنی بار از درون کانتینر تخلیه شده و Stuffing یعنی بار دوباره داخل کانتینر پر شده که توسط دستگاه های مجهز و نیروهای متخصص در پایانه های کانتینری و غیر کانتینری و انبارها انجام میشود.

در چه مواردی نیاز به ارائه کارت بازرگانی نیست؟

در چه مواردی نیاز به ارائه کارت بازرگانی نیست؟

کارت بازرگانی یکی از مجوزهای اصلی برای دارنده آن ( اعم از شخص حقوقی و حقیقی) می باشد که به وسیله آن می تواند اقدام به تجارت در عرصه واردات و صادرات نماید. اما در مواقعی به دلایل مختلف زیادی عده ای از افراد از ارائه و داشتن کارت بازرگانی معاف هستند، که در این مطلب به توضیح علت و چگونگی آن می پردازیم.

روند ترخیص کالا از گمرک ایران

روند ترخیص کالا از گمرک ایران

ترخیص کالا را به صورت خلاصه بدین شکل می توان تعریف کرد:پروسه ای که طی آن کالا برای ورود به کشوری و یا خروج از آن، از گمرک عبور می کند.تعریف دیگری نیز از ترخیص کالا می شود که عبارتست از، سندی که به شرکت کشتیرانی ارائه شده و نشان دهنده پرداخت شدن حقوق گمرکی و مجوز حمل کالاست.

اخذ گواهی بازرسی کیفی

اخذ گواهی بازرسی کیفی

بازرسی کیفی به منظور بهره وری بیش تر و بهتر از کالاها انجام می شود، در صورتی که کالایی به کشور مقصد وارد شود و از کیفیت لازم برخوردار نباشد، در این صورت مشکلات زیادی برای موسسات مربوطه به آن کالا یا شرکت های استفاده کننده از آن کالا، پیش خواهد آمد. از این رو باید از روش هایی به بهترین نحو برای بازرسی کیفی استفاده شود. گواهی بازرسی کیفی به معنای اصل بودن یک کالا و کیفیت زیاد آن می باشد.

شیپینگ اوردر (Shipping Order)

شیپینگ اوردر (Shipping Order)

شیپینگ اوردر از دو واژه شیپینگ (Shipping) و اوردر (Order) تشکیل شده است که واژه شیپ به معنی کشتی و اوردر به معنی سفارش یا دستور است. معمولا از شیپینگ اوردر برای حمل و نقل دریایی استفاده می‌شود.

حمل و نقل جوجه یک روزه و تخم مرغ

حمل و نقل جوجه یک روزه و تخم مرغ

حمل تخم مرغ های نطفه دار به جوجه کشی و انتقال جوجه ها از آن مرحله بسیار حساسی است. بنابراین منطقی است تا با عواملی که باعث ایجاد مناسب ترین شرایط حمل و نقل می شوند آشنا شویم.در صنعت نوین پرورش طیور، حمل و نقل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در اغلب موارد این حمل و نقل به انتقال نیمچه های گوشتی به کشتارگاه و کارگاه های فرآوری اطلاق می شود که بسیار مهم به شمار می رود. با این وجود حمل و نقل تخم مرغهای نطفه دار از مزارع مادر به جوجه کشی و انتقال جوجه های یک روزه به سالن های پرورش از جمله مواردی است که نتایج فنی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. اگر مزارع مادر و مزارع پرورش در فاصله دوری از جوجه کشی قرار گرفته باشند، شرایط حمل و نقل حساسیت بسیار بیشتری پیدا می کند.اگر چه حمل و نقل در فواصل کوتاه نیز باید مورد توجه قرار بگیرد برای ایجاد شرایط مناسب حمل و نقل دانستن نیازهای تخم مرغهای نطفه دار یا جوجه ها و چگونگی تاثیر شرایط آب و هوایی بر آنها ضروری است.

حمل بار و محموله های فوق سنگین و ترافیکی با بوژی

حمل بار و محموله های فوق سنگین و ترافیکی با بوژی

حمل بار با بوژی جهت ارسال محموله های فوق سنگین، ترافیکی و حجیم از جمله خدمات باربری تخصصی در زمینه حمل و نقل است. بوژی ها که ممکن است آنها با نام تریلی های هزار چرخ بشناسید به راحتی میتوانند سنگین ترین بارها را حمل کنند.

حمل و نقل ترکیبی چیست؟

حمل و نقل ترکیبی چیست؟

در هنگام حمل و نقل ترکیبی دو یا چند روش جابه‌جایی کالا به صورت مداوم به کار می‌رود تا کالای موردنظر به مقصد برسد. استفاده از این روش مزیت‌های بسیاری دارد و می‌توان از آن در مکان‌های مختلفی استفاده کرد

درباره‌ی نویسنده
شرکت حمل و نقل بین المللی راه گشاکالا
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...