برنج‌های خارجی انواع مختلفی دارند که محبوب‌ترین آن‌ها برنج هندی و پاکستانی می‌باشد.

برنج هندی و برنج پاکستانی انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها دارای کیفیت متفاوتی می‌باشند. از بهترین برنج‌های هندی می‌توان به انواع قهوه‌ای، جاسمین، باسماتی و کالیجیا اشاره نمود. این برنج‌ها با توجه به کیفیتی که دارند از قیمت‌های مختلفی نیز برخوردار می‌باشند. به طور کلی هر چقدر میزان قد بلندی برنج‌های هندی بیشتر باشد، یعنی کیفیت برنج بالاتر است.

برنج پاکستانی نیز انواع مختلفی دارد که معمولا با برندهای ایندیکا و جاپونیکا به فروش می‌رسند. از بهترین انواع برنج‌های پاکستانی می‌توان به برندهای باسماتی اشاره نمود، که دانه بلند هستند و از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار می‌باشند. از دیگر برندهای معروف برنج پاکستانی می‌توان به برندهای توحید، سلیم، دیپلمات، خوشبخت و زیتون طلا اشاره نمود. به طور کلی در برنج‌های هندی و پاکستانی بهترین و مرغوب‌ترین برنج برند باسماتی است. البته این برند در برنج‌های پاکستانی و هندی با یکدیگر متفاوت می‌باشند.

تفاوت های میان برنج هندی و پاکستانی

برنج پاکستانی را می‌توان از مرغوب‌ترین برنج‌های خارجی معرفی نمود. این برنج در طول سال به مقدار بسیار زیادی به کشورهای سراسر دنیا صادر می‌شود. به طور کلی پاکستان یکی از بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده برنج در سراسر جهان است. این برنج به خوش عطری و دانه بلند بودنش معروف می‌باشد که در ایران آن را با نام برنج باسماتی می‌شناسند. به همین دلیل اگر فروشنده برنج خارجی مورد نظر را به شما برنج باسماتی معرفی نماید، احتمالا برنج پاکستانی را در اختیار شما قرار داده است.

برنج هندی نیز از دیگر برنج‌های باکیفیت خارجی می‌باشد که پس از برنج پاکستانی با حجم زیادی به سایر کشورها صادر می‌شود. ظاهر این برنج شباهت زیادی به برنج‌های ایرانی دارد، اما عطر و طعم برنج ایرانی را ندارد. برنج‌های پاکستانی از فیبر بالایی برخوردارند و می‌توانند احتمال بروز سکته را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. به طور کلی برنج‌ پاکستانی سازگاری بیشتری با دستگاه گوارش دارد، اما برنج‌های هندی ظاهر بهتری نسبت به برنج‌های پاکستانی دارند.

نمی‌توان با قاطعیت گفت که برنج‌های هندی کیفیت بالاتری دارند یا برنج‌های پاکستانی از کیفیت بهتری برخوردارند.

اما باید گفت که اگر می‌خواهید برنج شما ظاهر بهتری داشته باشد، بهتر است برنج هندی خریداری نمایید.

برای آگاهی بیشتر، دریافت قیمت و سفارش خرید با همکاران ما در شرکت حمل و نقل بین المللی راهگشاکالا تماس بگیرید.

همراه و واتساپ: 09155139662- 09129439638- 09383824263

دفتر: 77-38768176-051