حمل و نقل بین المللی دریایی یک روش بسیار مناسب به صرفه‌ای است که در حوزه تجارت بین الملل از آن استفاده می‌شود. برای دسترسی به بسیاری از کشورها و حتی قاره‌ها از روش‌های دریایی استفاده می‌کنند. حتی در گذشته نیز روش دریایی به عنوان مرسوم‌ترین روش بود که امروزه با پیشرفت علم توسط کشتی‌های پیشرفته‌تری صورت می‌گیرد. هم اکنون قبل از انتخاب روش حمل و نقل دریایی بین المللی و حتی دیگر روش‌ها، ابتدا در رابطه با آن اطلاعاتی کسب کنید. سایت راه گشا کالا در ادامه توضیحات مختصر اما مفید را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

مطالب مرتبط:

انواع حمل و نقل دریایی
حمل و نقل بین المللی هوایی
حمل و نقل دریایی

حمل و نقل بین المللی دریایی

روش حمل و نقل دریایی یکی از متداول‌ترین روش‌های واردات و صادرات است. قطعاً می‌دانید که در هر یک از روش‌های حمل و نقل بین المللی شرایط و قوانین بسیار زیادی نهفته است. بدون رعایت تمامی این نکات هرگز نمی‌توان تجارت موفقی داشت. معمولا از روش بین‌المللی دریایی نیز به منظور حمل و نقل کالاهایی با حجم و وزن بسیار بالایی استفاده می‌کنند. معمولا جابجایی چنین محموله‌هایی به روش هوایی هرگز امکان‌پذیر نیست و به روش زمینی نیز مقرون به صرفه نخواهد بود. از طرفی این روش به عنوان یکی از ایمن‌ترین روش‌ها و ارزان‌ترین های حمل و نقل بین‌المللی محسوب می‌شود. توسط کانال‌های آبی نظیر اقیانوس‌ها و دریاها و با کمک کشتی‌های باری و لنج معمولی محصول مورد نظر از مبدا به مقصد انتقال داده خواهد شد.

زمان انتقال محموله توسط روش حمل و نقل دریایی کندتر از روش هوایی است اما در عوض هزینه‌های آن بسیار مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.


حمل و نقل بین المللی دریایی

مزایای حمل و نقل بین المللی دریایی

حمل و نقل بین المللی دریایی به عنوان یک روش ایمن و متداول برای انتقال بسیاری از محموله‌ها است. بد نیست بدانید درصد بالایی اژ تجارت‌های بین‌المللی توسط این روش صورت می‌گیرد. قطعاً مزایای حمل و نقل بین المللی دریایی است که باعث محبوبیت آن می‌شود. البته برای بسیاری از محصولات و در بسیاری از شرایط نیز نمی‌توان از حمل و نقل دریایی استفاده کرد. این روش دارای مزایای بسیاری است که برخی از آنها شامل:

• مناسب بودن قیمت روش حمل و نقل دریایی بین المللی نسبت به دیگر روش‌ها به عنوان مهم‌ترین مزیت آن محسوب می‌شود.

• معمولا نرخ کرایه این روش در مقایسه با دیگر روش‌ها ثابت است و این خود یک مزیت دیگر می‌باشد.

• در روش‌های هوایی هرگز امکان انتقال بار با حجم و وزن بالا وجود ندارد؛ اما توسط روش دریایی بار را با هر حجم و وزنی می‌توان جابجا نمود. معمولاً کشتی‌های باربری بسیار بزرگ قابلیت انتقال حدود ۵۰۰ هزار تن بار را خواهند داشت.

• امنیت در روش حمل و نقل دریایی بسیار زیاد است و به عنوان یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای حمل و نقل بین‌المللی محسوب می‌شود.

مهمترین نکته در حمل و نقل دریایی

برای حمل و نقل بین المللی دریایی و هر یک از روش‌های حمل و نقل دیگر، چند نکته باید به عنوان نکات طلای مورد توجه قرار بگیرد. مهمترین و اصلی‌ترین نکته توجه به بیمه محصول است. بیمه را می‌توان به عنوان یک اصل مهم برای نقل و انتقال محموله در هر روشی بر شمرد. چنانچه هزینه بابت بیمه پرداخت کنید، این شرکت خسارت وارد شده را جبران خواهد نمود. در مواقع  تصادف، اتفاقات غیر قابل پیش بینی شده یا حتی شرایط آب و هوایی بد، بیمه کل خسارت وارد شده را پوشش می‌دهد. بسیاری بر این باورند که بیمه محصول تنها هزینه اضافی است که در تجارت بین‌الملل پرداخت می‌شود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که قرار است از یک کشور دیگر و با فاصله بسیار طولانی محموله حمل و نقل یابد.

ممکن است در مسیر، حوادث پیش‌بینی نشده بسیار زیادی رخ دهد که به محموله شما آسیب برساند. در صورت پرداخت بیمه با هزینه بسیار کم، قطعاً شرکت بیمه کننده پوشش دهنده کلیه خسارت‌های به عمل آمده خواهد بود.

نتیجه

حمل و نقل بین المللی دریایی به عنوان یک روش بسیار پرطرفدار و مهم در تجارت بین‌المللی است. برای حمل و نقل بسیاری از کالاها از این روش با شرایط خاصی استفاده می‌شود. این روش مزایای بسیار زیادی دارد و همچنین نکات بسیاری را نیز برای حمل و نقل در چهارچوب قوانین و استانداردها باید در نظر بگیرید.سایت راه گشا کالا یکی از شرکت‌های موفق و پیشرو در زمینه حمل و نقل بین المللی است. در صورت تمای با کارشناسان این مجموعه اطلاعات تخصصی و مفیدتری در رابطه با روش‌های حمل و نقل بین المللی به دست می‌آورید. همچنین می‌توانید پروسه حمل و نقل بین‌المللی را با کمترین هزینه به این شرکت معتبر بسپارید.