دانه‌های کنجد جزو باستانی‌ترین خوراکی‌های روی کره‌ی زمین هستند. در واقع گیاه کنجد کُهن‌ترین گیاهی است که به‌خاطر دانه‌ها و روغنش کشت می‌شود. کنجد در فرهنگ سرزمین‌های شرقی، مدیترانه‌ای و آفریقایی، ارزش بالایی دارد و هزاران سال است که برای خوش‌طعم کردن غذا، تهیه‌ی روغن‌ و ت قویت و سلامت پوست از آن استفاده می‌شود.

کنجد نسبت به سایر دانه‌ها، بیشترین مقدار چربی را دارد و به‌دلیل طعم فوق‌العاده‌اش، به‌صورت‌های مختلف از جمله ارده، روغن کنجد و غیره، در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی انواع کنجد:

به طور کلی از انواع کنجد می توان به کنجد سفید، کنجد قهوه ای و کنجد سیاه اشاره کرد. اما این سه نوع کنجد به شکل های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. کاشت کنجد سیاه بیشتر در چین و آسیای جنوبی صورت می گیرد که طعم و رایحه ی قوی تری نسبت به سایر انواع کنجد دارد.

اما کنجد سفید و قهوه ای متداول تر بوده و بسیاری از نقاط وجود دارد. هنگام خرید کنجد معمولا دانه هایی که رنگ یکنواخت دارند برای خریداران کیفیت بهتری داند اما در واقع دانه های کنجد ترکیبی از چند رنگ هستند که به طور طبیعی هنگام برداشت در آن ها وجود دارد. برای جدا سازی رنگ های مختلف آن ها از یک دستگاه عبور کرده و دانه های بد رنگ از آن ها جدا می شوند.

کنجد ایرانی :

بیشتر کنجد ایرانی در مناظق خوزستان، جیرفت، بوشهر، لار، شمال کشور و اصفهان کشت میشود.

کنجد ایرانی برای روغن گیری رنگی تیره دارد و در مناطق مختلف قیمت متفاوتی دارد.

یکی از فرآورده های غذایی ارزشمندی که در همه جای دنیا مصرف بالایی دارد ارده است که کنجد ایرانی بهترین گزینه برای فرآوری و تهیه آن می باشد.

کنجد افغانی :

رنگ روغن کنجد افغانی متمایل سبز میشود و تیره تر از پاکستانی ست.

درصد روغن گیری و قیمت بیشتری دارد.

تفاوت شهرهای افغانستان در نوع کنجد موثر است. مثلا کنجد مزارشریف و میمنه بیشتر تائید میشود.

کنجد، این دانه ی روغنی جادویی فواید بسیار زیادی دارد:

1- کنترل فشار خون:

روغن کنجد را یک ضد فشار خون قوی می‌دانند چون می‌تواند به تنظیم فشار خون کمک کند. در سال ۲۰۰۶ پژوهشی به‌منظور بررسی تأثیر مصرف روغن کنجد انجام و مشخص شد که کنجد یک خوراکی طبیعی و بسیار مفید است که می‌تواند فشار خون را پایین بیاورد.

محققان بعد از پیگیری نشانه‌های مختلف در ۳۲ بیمار مبتلا به فشار خون که در سنین ۳۵ تا ۶۰ سال قرار داشتند و روغن کنجد را به‌عنوان تنها روغن خوراکی مصرفی‌شان به‌مدت ۴۵ روز استفاده کرده بودند، دریافتند روغن کنجد در کاهش فشار خون، کاهش پراکسیددار شدن لیپید و افزایش وضعیت آنتی‌اکسیدانی در بیشتر این بیماران مؤثر بوده است.

2- غذایی مفید برای بارداری سالم:

پژوهش‌ها نشان می‌دهند کنجد می‌تواند روی تولید هورمون‌های جنسی تأثیر مثبتی بگذارد چون موجب سوخت‌وساز بهتر اسیدهای چرب خصوصا در خانم‌های یائسه می‌شود. مطالعه‌ای که نتایج آن در «The Journal of Nutrition» منتشر شده است، نشان می‌دهد هضم کنجد تأثیر مثبتی بر چربی‌های خون و وضعیت آنتی‌اکسیدانی در زنان بزرگسال دارد که درنهایت هورمون‌های جنسی را تحت تأثیر مثبت قرار می‌دهد.

سسامین که یکی از لیگنان‌های کنجد است، توسط میکروفلورای روده‌ای به انترولاکتون تبدیل می‌شود که یک ترکیب فیتواستروژنی با عملکرد شِبه استروژنی بالاست. علاوه بر این، سسامین منجر به فعالیت متابولیسمی داخل روده‌ای می‌شود که مشابه همین عملکرد در لیگنان‌های تخم کتان هم یافت شده است.

در این تحقیقات ۲۶ خانم یائسه طی یک دوره‌ی پنج هفته‌ای، روزانه ۵۰ گرم پودر دانه‌ی کنجد مصرف کردند و تأثیر کنجد روی هورمون‌های جنسی، میزان اکسیداسیون و چربی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

پس از ۵هفته، بهبودهایی در پیوندهای هورمون‌های جنسی سِرم در آنها مشاهده شد و همچنین سطح کلی‌ کلسترول‌شان کاهش و وضعیت آنتی‌اکسیدانی‌شان هم بهتر شده بود. دانه‌های کنجد به‌دلیل غنی بودن از مواد مغذی مهم، پروتئین و چربی‌ها، برای بارداری سالم نیز یک غذای فوق‌العاده محسوب می‌شوند.

3- چربی سوزی با مصرف کنجد:

یکی از خواص کنجد، چربی سوزی آن است. چربی‌ها با ارسال پیام‌هایی به مغز، در ترشح هورمون‌هایی که به ما احساس سیری می‌دهند، نقش دارند. اساسا، چربی‌های سالم با کاهش گرلین یا همان هورمون گرسنگی، چربی سوزی را بیشتر می‌کنند.

ترکیبات فیتوشیمیایی خاصی که در دانه‌های کنجد وجود دارند و بخشی از خانواده‌ی لیگنان‌ها هستند، برای افزایش سوخت‌وساز بدن و افزایش چربی سوزی سودمندند. مطالعه‌ای که روی حیوانات انجام شد نشان می‌دهد دانه‌های کنجد می‌توانند به‌عنوان یک خوراکی چربی سوز بسیار عالی عمل کنند چون لیگنان‌ها مکانیسم‌های مهم کبد را تقویت می‌کنند.

این لیگنان‌ها می‌توانند با افزایش فعالیت آنزیم‌های گوناگون کبد که مسئول تجزیه‌ی اسیدهای چرب هستند، چربی سوزی را افزایش بدهند. به همین دلیل است که امروزه مکمل های غذایی متعددی برای چربی سوزی یا بدنسازی در بازار وجود دارند که حاوی عناصر فعال مشتق‌شده از دانه‌های کنجد هستند. البته همیشه بهترین کار این است که از منابع غذایی طبیعی بهره‌مند شویم و از مصرف قرص‌های فرآوری‌شده که می‌توانند خطرناک باشند، اجتناب کنیم.

افزودن چربی‌های مفید و سالم به رژیم غذایی، خصوصا چربی‌های گیاهی مثل تخم شربتی، تخم کتان و تخمه‌‌ی آفتابگردان، یک راه کلیدی برای غلبه بر اعتیاد به شیرینی، کاهش اشتهای مفرط و مبارزه با پُرخوری است.

 4- درمان کم خونی:

دانه های کنجد سیاه به طور خاص غنی از آهن هستند و برای کسانی که کم خونی و ضعف دارند ، بسیار توصیه میشود.

5- خواص کنجد در جلوگیری از پوکی استخوان:

یک مشت از دانه های کنجد بیشتر از یک لیوان شیر کلسیم دارد. همچنین مقدار بالای روی نیز باعث افزایش تراکم و سلامت استخوان ها میشود. دانه های کنجد حاوی مقدار قابل توجهی مواد معدنی ضروری مانند فسفر، روی و کلسیم هستند.

مصرف مقادیر متوسط دانه کنجد به صورت منظم میتواند باعث جلوگیری از ایجاد کمبود های بدن در سلامتی استخوان ها شود. همچنین برای کسانی که از بیماری های استخوانی رنج میبرند، توصیه میشود.

دانه های کنجد میتواند از بروز پوکی استخوان نیز جلوگیری کنند.

6- خواص کنجد برای حفظ سلامت چشم:

در طب سنتی چینی، ارتباطی بین کبد و چشم ها وجود دارد. کبد خون را به چشم ها می فرستد تا از عملکرد آن پشتیبانی کند.

دانه های کنجد سیاه برای این عمل بهترین هستند.

7- خواص کنجد در سفید کردن دندان ها:

هزاران سال است که از مالیدن روغن کنجد روی دندان ها برای کاهش پلاک دندان، سفید کردن دندان ها و افزایش سلامت کلی دهان و دندان استفاده میشود.

8- خواص کنجد برای سلامت قلب:

تحقیقات نشان داده است که لیگنان‌ها به بهبود وضعیت چربی‌ها کمک می‌کنند و در تنظیم کلسترول و فشار خون مؤثرند. لیگنان‌ها سِرم خون و سطح کلسترول کبد را پایین می‌آورند و به‌طور طبیعی باعث کاهش کلسترول می‌شوند، به همین دلیل گاهی پژوهشگران مواد شیمیایی موجود در دانه‌های کنجد را «عامل هیپوکلسترولُمی» می‌دانند. مشخص شده است که مصرف پنجاه گرم پودر دانه‌های کنجد به‌مدت پنج هفته، تأثیرات مثبتی روی سطح کلی کلسترول، کلسترول LDL، نسبت LDL به HDL و وضعیت آنتی‌اکسیدانی دارد.

9- خواص کنجد برای تقویت سیستم متابولیک:

متابولیک، یک کلید حیاتی برای سلامت کلی بدن است. سطح بالایی از انرژی را به بدن میدهد و عملکرد ها را بهبود میبخشد و باعث رشد سلولی میشود. علاوه بر این کنجد، غنی از پروتئین های است که در داخل بدن شکسته میشود و اجزاء آن در عملکرد های مختلف بدن مورد استفاده مجدد قرار میگیرد.

10- خواص کنجد در بهبود خشکی پوست نوزادان:

ماساژ روغن کنجد، رشد و خواب نوزادان را بهبود میبخشد. جوش­های روی پوست کودک مخصوصا در قسمتی که پوشک وجود دارد، میتواند با مالش روغن کنجد بهتر و حتی محافظت شود و خشکی پوست را از بین می­برد.

آب و هوا و شرایط جغرافیایی کشت و رشد کنجد

کنجد گیاهی گرمادوست و روز کوتاه است و به هوای گرم و نور فراوان احتیاج داشته و به حرارت پایین حساس است. با این حال، هوای بسیار گرم بیش از 40 درجه سانتی گراد موجب نقصان تشکیل کپسول ها می شود و در واقع حرارت مطلوب رشد کنجد حدود 27 درجه سانتی گراد است. تولید کنجد در نواحی با حداقل 150 روز بدون یخبندان امکان پذیر است.

به همین علت در هر منطقه و هر شرایط آب و هوایی امکان کشت آن مهیا نیست.

ایران و بعضی از کشورهای همسایه ما دارای شرایط بهینه جهت کشت و رشد کنجد را داراست.

دانه کنجد را به چه روش هایی مصرف می کنند؟

دانه های کنجد بسیار متنوع است و در تجارب مختلف آشپزی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. دارای طعم ملایم و کم یابی است و در بسیاری از دستور پخت ها مورد استفاده قرار میگیرد.

کنجد را میتوان خام مصرف کرد، اما کاربرد وسیع­تر آن است که آن را بپزید یا به غذاهایتان اضافه کنید. در اکثر مواقع آنها را روی سالاد و یا به صورت برشته روی نان اعمال میکنند.

در بسیاری از دستورالعمل های غذاهای دریایی به خصوص در جنوب شرقی آسیا از دانه های کنجد به صورت چشم­گیری استفاده می شود.

روغن کنجد

روغن کنجد به عنوان یک روغن با قیمت و کیفیت بالا شناخته می‌شود. این روغن بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین روغن‌های خوراکی با درصد بالای چربی غیراشباع دارد. نوع لیگنان و آنتی اکسیدان‌های طبیعی موجود در این روغن باعث بروز مقاومت بسیار بالا در برابر اکسیداسیون و خواص فیزیولوژیکی ارزشمند روغن کنجد شده است.

باتوجه به توضیحاتی که در بالا داده شد و اهمیتی که تجارت این دانه های روغنی ارزشمند دارد، شرکت راه گشاکالا با سی سال سابقه در حمل و نقل بین المللی و تامین کالای مورد نیاز مشتریان عزیز، با هدف یاری رساندن به تجار و مشتریان محترمی که در حوزه کشت و فروش کنجد فعالیت دارند، اقدام به خرید و تامین کنجد افغانی باکیفیت و حمل آن در تناژ کم یا زیاد از افغانستان تا مقصد مورد نظر تجار محترم نموده است؛ باتوجه به اینکه ما در شرکت راه گشاکالا خرید خود را از منابع فروش اصلی و تجار معتبر افغانی بصورت مستقیم و بدون واسطه انجام میدهیم، قیمت خرید نیز بدون اضافه شدن قیمتهای واسط و در نازلترین اندازه ممکن می باشد.

برای آگاهی بیشتر، دریافت قیمت و سفارش خرید با همکاران ما در شرکت حمل و نقل بین المللی راهگشاکالا تماس بگیرید.

همراه و واتساپ: 09155139662- 09129439638- 09383824263

دفتر: 77-38768176-051